Liigu põhisisuni

Logi sisse

Tere tulemast!

HarID kasutajatoe e-posti aadress: harid at tugi.edu.ee

HarID aitab ühe kasutajaga sisse logida mitmesse rakendusse, luua konto ka alaealisele, kellel ei ole ID-kaarti ning hallata oma asutuse töötajate kasutajaõigusi.

Süsteemi konto loomisel nõustute HarID kasutustingimustega

Juba liitunud rakendused: eKool, Opiq, Foxcademy, E-koolikott, E-koolikoti sisuloome, Tahvel, Libry, Haridusportaal, HTM MoodleHelge Kool,  EIS, Print In City, Eliis, SAIS, Konkursiveeb, eLasteaed, õpirakendus Mastery, TaskuTark, Tinda, Koolide Pinal ja see nimekiri täieneb!

Kinnituskiri võib konto loomisel sattuda teie meiliteenuse pakkuja tõttu rämpsposti kataloogi. Kui tundub, et kirja ei saadetud, siis palun vaadake rämpsposti kataloog üle!

Mida teha, kui lapsel pole ID kaarti või Mobiil-ID võimalust?

  • Lapsele saab HarIDisse konto teha tema eestkostja (nt lapsevanem).
  • Eestkostja loob endale HarID konto ja sellega tekib seos laste ja eestkostjate vahel automaatselt, kuna HarID on seotud rahvastikuregistriga.
  • Eestkostja saadab lapse e-mailile (näiteks sellel, mida kool on aidanud luua) HarIDist kutse liitumiseks. Sisselogituna on näha lapsevanemal oma laste info, mille juures on nupp "saada kutse". Vajuta nuppu ja täida ära küsitud väljad. NB! Kõik meilid võivad meist sõltumatult minna rämpsposti. Kui kinnituskirja ei tule, siis vaata palun sinna!
  • Laps logib sisse oma meilipostkasti ja aktiveerib sealt HarID konto emailis oleva lingi kaudu (kui lapsel eposti aadressi ei ole, siis selle teeb lapse nimel ka eestkostja vastavalt Isikuandmete kaitse seadusele § 8), pannes ka sobiliku parooli edaspidiseks sisselogimiseks. 
  • Edaspidi saab laps kasutada HarID logimist kasutajanime ja parooliga, kuna tema küljes on läbi vanema ka tema isikukood.